logo

+38 (044) 498-97-50
+38 (044) 498-97-51
+38 (044) 498-97-52
працюємо 9:00 – 18:00

Контроль доступу

img skud title

Система контролю та управління доступом (СКУД) - це сукупність технічних засобів та організаційних заходів, що дозволяють контролювати доступ до об'єктів СКД і відстежують переміщення людей по території, що охороняється. Нині СКУД визнані одним з найбільш ефективних методів вирішення завдань комплексної безпеки для об'єктів.

СКУД - це одна з найбільш ефективних систем, здатних запобігти проникненню будь-яких небажаних людей на територію, що охороняється. Системи контролю доступу здатні допомогти і забезпечити цілісність та захист не лише матеріальних цінностей і важливої інформації, але й гарантують безпеку для персоналу та відвідувачів. Дозволяють тримати двері закритими і при цьому не заважають щоденній діяльності співробітників. СКУД відстежують переміщення усіх співробітників в офісі, дозволяють вести облік та фіксувати відпрацьований співробітниками час, завжди виявляти порушення трудової дисципліни. Програмне забезпечення систем дозволяє отримати дані про прогули, запізнення, завчасну відсутність на робочому місці не лише щодня, але і в будь-який відрізок часу.

Об'єктами СКУД можуть бути:

 • входи в окремі приміщення або групи приміщень;
 • входи на ізольовані об'єкти або об'єкти, що потребують обмежень в місцях масових скупчень людей;
 • проходи на відгородженій або відкритій території;
 • проїзди, проходи, обладнані автоматичними воротами, турнікетами, шлагбаумами або пристроями, що виконують обмеження для доступу;
 • контрольні і пропускні пункти по периметру об'єкту;
 • доступ до предметів мистецтва і художніх цінностей;
 • доступ до обчислювальних мереж, устаткування, ПЕВМ;
 • доступ до приладів і устаткування, що забезпечують життєво-важливі функції.

Основні складові СКУД:

 • Пристрої, що перегороджують

  Встановлюються на дверях: Електроклямки - найменш захищені від зламування, тому їх зазвичай встановлюють на внутрішні двері (внутрішньоофісні і т. п.). Електроклямки, як і інші типи замків, відкриваються напругою (тобто двері відкриваються при подаванні напруги живлення на клямку) і закриваються напругою (відкриваються, коли з них знімається напруга живлення, тому рекомендовані для використання пожежною інспекцією). Електромеханічні замки - досить стійкі до зламування (якщо замок міцний механічно), багато хто має механічний перевзвод (це означає, що якщо на замок подали відкриваючий імпульс -він буде розблокований до тих пір, поки двері не відкриють).

  Встановлюються на проходах/проїздах:

  Турнікети - використовуються на прохідних підприємств, суспільно значимих об'єктах (стадіони, вокзали, метро) - скрізь, де вимагається організувати контрольований прохід великої кількості людей. Турнікети поділяються на два основні типи: поясні та повноростові. Якщо поряд з турнікетом немає вільного проходу (на випадок пожежі), що швидко відкривається, поясний турнікет має бути обладнаний т. зв. планками "антипаніка" - планками, що переламуються зусиллям нормальної людини (вимога пожежної інспекції). Шлюзові кабіни - використовуються у банкових установах, на режимних об'єктах (на підприємствах із підвищеними вимогами до безпеки). Ворота і шлагбауми - в основному, встановлюються на в'їздах на територію підприємства, на автомобільних парковках та автостоянках, на в'їздах на прибудинкову територію, у двори житлових будівель. Основна вимога - стійкість до кліматичних умов і можливість автоматизованого управління (за допомогою системи контролю доступу).

 • Ідентифікатор

  Основні типи виконання - картка, брелок, мітка. Є базовим елементом системи контролю доступу, оскільки зберігає код, який служить для визначення прав ("ідентифікації") власника. Як ідентифікатор може виступати як код, що вводиться на клавіатурі, так і окремі біометричні ознаки людини: відбиток пальця, зображення сітківки ока, тривимірне зображення особи.
 • Контроллер

  Це "мозок" системи: саме контроллер визначає, чи пропустити власника ідентифікатора в двері, оскільки зберігає коди ідентифікаторів зі списком прав доступу кожного з них. Коли людина підносить до зчитувального пристрою ідентифікатор - зчитаний з нього код порівнюється з тим, що зберігається у базі, на підставі чого приймається рішення про відкриття дверей. Контроллер для своєї роботи потребує електроживлення, тому контроллери, як правило, мають власний акумулятор, який підтримує їхню працездатність від декількох годин до декількох діб на випадок аварії електромережі.
 • Зчитувач

  Це пристрій, який отримує («зчитує») код ідентифікатора і передає його в контроллер. Якщо зчитувач встановлюється на вулиці (ворота, зовнішні двері будівлі, проїзд на територію автостоянки), то він повинен витримувати кліматичні навантаження: перепади температур, опади - особливо, якщо мова йде про об'єкти в районах із суворими кліматичними умовами. А якщо існує загроза вандалізму, то необхідна ще й механічна міцність (сталевий корпус).
 • Допоміжне устаткування

  Блоки безперебійного живлення, дверні доводжувані , датчики, кнопки, проводка тощо.
 • Конвертори середовища

  Призначені для підключення апаратних модулів СКУД один до одного і до ПК. Наприклад, є популярними конвертори RS-485 ↔ RS-232 та RS-485 ↔ Ethernet. Деякі контроллери СКУД вже мають вбудований інтерфейс Ethernet, що дозволяє без використання будь-яких додаткових пристроїв підключатися до ПК і зв'язуватися один з одним.
 • Програмне забезпечення (для мережевого класу)

  Не є обов'язковим елементом системи контролю доступу. Використовується тоді, коли потрібно обробити інформацію про проходження персоналу для побудови звітів або для початкового програмування, управління та збирання інформації. В процесі роботи системи потрібне мережеве програмне забезпечення, що встановлюється на один або декілька ПК, сполучених в мережу.

Устаткування СКУД поділяється на два великі класи:

 • автономні

 • мережеві

Автономні СКУД є найбільш поширеними системами завдяки своїй простоті та низькій вартості. До складу системи входить один автономний контроллер. Він зберігає в собі всю базу ідентифікаторів, що дозволяє йому самостійно управляти роботою перегороджувальних пристроїв та допоміжних елементів системи. Як виконавчий пристрій може використовуватися клямка, електромагнітний замок, турнікет. Ідентифікаторами користувачів виступають різні типи карт (магнітні, проксіміті). Як правило, контроллер працює з одним зчитувачем на вході (зчитувач на вихід ставлять лише в особливо важливих приміщеннях). Для відкриття замка зсередини приміщення зазвичай використовується кнопка, в окремих випадках датчик руху.

Всю інформацію про співробітників і відвідувачів, які проходили через систему контролю і управління доступом, можна сформувати на комп'ютері у вигляді звітів, анкет і звітних таблиць. Такі можливості мають мережеві системи СКУД. Принцип роботи мережевої системи СКУД простий: контроллер через інтерфейси або USB з'єднується з ПК і за допомогою програмного забезпечення адміністратора СКУД обмінюється даними.

Орієнтовний розрахунок вартості робіт можна переглянути в наступному розділі.

 • ustanovka-kontrolya-dostupa (1)
 • skd01
 • image
 • control
 • 869

Адреса

вул. Р. Окіпної 8, оф. 10, Київ

Телефон

+38 044 498-97-50 (51, 52)

Ел. пошта

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.