logo

+38 (044) 498-97-50
+38 (044) 498-97-51
+38 (044) 498-97-52
працюємо 9:00 – 18:00

Вогнегасники

invent1invent2

Вогнегасник - технічний засіб, призначений для припинення горіння подаванням вогнегасної речовини, що міститься в його корпусі, під дією надлишкового тиску, за масою і конструктивним виконанням придатний для транспортування і застосування людиною.

Вогнегасники діляться на два типи:

 • переносні

  Переносний вогнегасник - вогнегасник, за масою і конструктивним виконанням придатний для перенесення та застосування однією людиною. Маса спорядженого переносного вогнегасника не перевищує 20 кг.
 • пересувні

  Пересувний вогнегасник - вогнегасник, змонтований на колесах чи візку, придатний для переміщення та застосування людиною. Маса спорядженого пересувного вогнегасника не перевищує 450 кг.

Вогнегасники поділяються за діючою речовиною на:

 • водяний вогнегасник - вогнегасник із зарядом водної вогнегасної речовини;
 • водопінний вогнегасник - вогнегасник із зарядом водопінної вогнегасної речовини;
 • аерозольний водопінний вогнегасник - вогнегасник одноразового використання, з якого вогнегасна речовина подається в розпиленому вигляді;
 • порошковий вогнегасник - вогнегасник із зарядом вогнегасного порошку;
 • вуглекислотний вогнегасник - вогнегасник із зарядом діоксиду вуглецю.

Розглянемо найпоширеніші типи вогнегасників.

Порошкові вогнегасники. Є найбільш універсальними у застосуванні й по робочому діапазону температур (від -40°С до +50°С), якими можна успішно гасити майже всі класи пожеж, у тому числі й електроустаткування, що перебуває під напругою до 1000 В. Вогнегасники не призначені для гасіння загорянь лужних і лужноземельних металів й інших матеріалів, горіння яких може відбуватися у безкисневому середовищі.

До недоліків відноситься: значне забруднення порошком об'єкта, що не дозволяє використовувати  порошкові вогнегасники для захисту обчислювальних залів, електронного устаткування тощо.

У результаті утворення порошкової хмари при гасінні утворюється багато пилу і значно знижується видимість.

Вуглекислотні вогнегасники. Застосовуються для гасіння електроустановок,  що перебувають під напругою, легкозаймистих та горючих рідин, твердих речовин. Ними не можна гасити речовини, котрі можуть горіти без доступу повітря (терміт, тощо).

Температурний режим зберігання і застосування вуглекислотних вогнегасників від -25 °С до + 40 °С.

До недоліків можна віднести можливе  зниження концентрації кисню в повітрі в приміщенні, особливо якщо воно невелике за об’ємом.

Правила підбору вогнегасників. Якщо приміщення обладнане комп’ютерною та обчислювальною технікою – як правило, обирається вуглекислотний вогнегасник. Приблизна кількість вогнегасників розраховується таким чином: на кожні 20 м кв. площі приміщення потрібен 1 вуглекислотний вогнегасник об’ємом 2 або 3 л (ВВ-2, ВВ-3).

Якщо в приміщенні немає комп’ютерної та обчислювальної техніки (підсобні, архіви, адміністративні, складські тощо) – обирається порошковий вогнегасник. На кожні 50 м кв. площі необхідний 1 порошковий вогнегасник об’ємом 5 л (ВП-5).

Не рідше одного разу на рік відповідно до експлуатаційних документів виробника повинно здійснюватися

 • технічне діагностування вогнегасників

  Технічне діагностування вогнегасників - стадія технічного обслуговування, метою якої є визначення технічного стану вогнегасника, пошук несправності та прийняття рішення щодо його ремонту, технічного опосвідчення, перезарядження або завершення його експлуатації.

Для забезпечення працездатного стану та якісної експлуатації вогнегасників на підприємстві має бути організовано їх

 • технічне обслуговування

  Технічне обслуговування вогнегасника - комплекс операцій, спрямованих на забезпечення його працездатності в режимах очікування застосування за призначенням, транспортування і зберігання, або на прийняття рішень щодо ремонту чи зняття його з експлуатації.

Орієнтовний розрахунок вартості робіт можна переглянути в наступному розділі.

invent3

вуглекислотних

Адреса

вул. Р. Окіпної 8, оф. 10, Київ

Телефон

+38 044 498-97-50 (51, 52)

Ел. пошта

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.