Пожежогасіння

Пожежогасіння

Автоматичні установки пожежогасіння (АУПГ) – технічні кошти, призначені для локалізації і ліквідації пожеж, захисту людей, матеріальних цінностей та довкілля від впливу небезпечних факторів пожежі.

Основним завданням установок є автоматичне керування виконавчими пристроями в комплексах пожежогасіння за заданими алгоритмами на основі сигналів, отриманих від сповіщувачів або тривожного поста, а також передача інформації диспетчерським службам про стан контрольованого об'єкта.

АУПГ повинні забезпечувати:

  • спрацьовування протягом часу, яке повинно бути менше часу початковій стадії розвитку пожежі;
  • розрахункову інтенсивність подачі та / або необхідну концентрацію вогнегасної речовини;
  • локалізацію пожежі протягом часу, необхідного для введення в дію оперативних сил і засобів, або його ліквідації;
  • АУПГ повинні виконувати одночасно і функції системи пожежної сигналізації.

Ціни на проект газового пожежогасіння

Число приміщень, які захищаються

показник

вартість, грн

До 2

1

від 10000,00

від 2 до 4

1

від 15000,00

від 4 до 6

1

від 20000,00

від 6

договірна

По виду вогнегасної речовини АУПГ діляться на:

Системи водяного пожежогасіння

Системи водяного пожежогасіння Системи водяного пожежогасіння застосовуються для ліквідації пожеж поверхневим способом на різних об'єктах і є універсальним засобом гасіння для місць постійного перебування людей.

Автоматичні системи водяного пожежогасіння діляться на спринклерні та дренчерні. Вони представлені мережею розміщених під перекриттям стелі трубопроводів c спринклерними зрошувачами.

Установка пінного пожежогасіння

Установки пінного пожежогасіння

Установки пінного пожежогасіння відрізняються від водяних наявністю пристроїв для отримання піни (розбризкувачі, генератор піни) і наявністю в установці піноутворювача і системи його дозування. Найбільшого поширення набули в енергетиці і таких галузях промисловості, як нафтовидобувна, хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна і металургійна.

Системи газового пожежогасіння

Системи газового пожежогасіння призначені для створення захисного середовища в закритому приміщенні. Приведення в дію установки газового пожежогасіння проводиться після того, як приміщення покинули люди. Закрите приміщення, що підлягає заповнюється розрахунковою кількістю вогнегасної речовини (газу).

Принцип дії даних систем базується на зниженні концентрації кисню за рахунок попадання в захисну зону негорючого газу.

Системи порошкового пожежогасіння

Системи порошкового пожежогасіння використовуються при гасінні пожеж в приміщеннях різних категорій, а також електрообладнання, що знаходиться під напругою. Принцип дії системи полягає в подачі дрібнодисперсного порошкового складу в зону загоряння. Системами подібного типу обладнуються громадські, адміністративні, виробничі та складські будівлі, технологічні установки, електроустановки, в т.ч. під напругою.

Системи аерозольного пожежогасіння

Системи аерозольного пожежогасіння

Системи аерозольного пожежогасіння мають порівняно низьку ціну і тривалий термін експлуатації. Аерозоль не робить шкідливого впливу на одяг і тіло людини. Також велика перевага в застосуванні установок аерозольного пожежогасіння - це відсутність корозійної дії на більшість конструкційних і електроізоляційних матеріалів. Принцип формування аерозолю, заснований на процесі спалювання деяких твердих хімічних сплавів.

Комбіновані системи пожежогасіння

За характером впливу на осередок пожежі (способом гасіння) АУПГ діляться на:

  • гасіння по площі;
  • локальне гасіння по площі;
  • загально-об'ємне гасіння;
  • локально-об'ємне гасіння;
  • комбіноване гасіння.

АУПГ існують з механічним, пневматичним, гідравлічним, електричним, термічним і комбінованим пуском.

Вибір типу установок, виду вогнегасної речовини, способу гасіння, типу і кількості автоматичних пожежних сповіщувачів, обладнання та апаратури слід здійснювати в залежності від призначення, об'ємно-планувальних, конструктивних і технологічних особливостей захищуваних будинків і приміщень, а також властивостей речовин і матеріалів, які в них містяться.

Для безкоштовної консультації заповніть форму

Наші контакти

Для безкоштовної консультації заповніть форму