Протипожежні двері призначені для захисту отворів в протипожежних перешкодах і будівельних конструкціях, локалізацію вогнищ займання і служать бар'єром для поширення пожежі та її небезпечних факторів (диму, токсичних продуктів горіння).
Від звичайних дверей їх відрізняє те, що вони здатні утримувати вогонь, тепловий потік і дим протягом тривалого періоду часу.
Протипожежні двері поділяються на три типи, при цьому їх мінімальні межі вогнестійкості становлять відповідно 1 і 0,6 немає.
Протипожежні двері повинні бути обладнані комплектом спеціальних приладів і пристроїв для самозачинення і фіксації полотна в коробці.
Протипожежні вікна – це конструктивний елемент, призначений для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах. Такі вікна встановлюються там, де крім захисту від пожежі потрібно ще і проникнення світла в прилеглі приміщення. Протипожежні вікна можуть встановлюватися як між приміщеннями, так і «виходити» на вулицю.
Згідно ДБН В.1.1.7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» протипожежні вікна діляться на три типи: протипожежні вікна 1-го, 2-го і 3-го типу відповідають кордонів вогнестійкості E-60, 30 і 15 хвилин відповідно.
Конструктивно протипожежне вікно являє собою раму, виготовлену із сталевого вогнестійкого профілю, заповнену багатошаровим протипожежним склом. Протипожежні вікна можуть бути внутрішніми і зовнішніми.
Протипожежні ворота застосовуються як протипожежні перешкоди, забезпечують тривалі межі вогнестійкості, захист від диму. Можуть бути виготовлені в різному виконанні: підйомні, відкатні та розпашні. Полотно воріт може мати хвіртку для евакуації людей і люк для подачі пожежних рукавів.
До недоліків протипожежних воріт слід віднести трудомісткість монтажних робіт і необхідність великого вільного простору для їх відкривання.
Протипожежні люки люки встановлюються в місцях прокладки комунікацій (шахти, ніші, канали), на виході зі сходових кліток споруд на горище. Виконуються відповідно до технології виготовлення однопільні і двопільні двері.
Протипожежні та димозахисні штори призначені для поділу ділянок приміщень та споруд на протипожежні відсіки з метою локалізації пожежі, запобігання поширенню вогню, диму та інших продуктів горіння.
При виникненні пожежі за сигналом сповіщувача пожежної сигналізації або пожежного поста штора автоматично опускається і локалізує вогнище спалаху.
Протипожежні штори часто проектуються в складі інженерно-технічних заходів, що обґрунтовує відступу від обов'язкових норм пожежної безпеки, а також при розробці спеціальних технічних умов.
Протипожежні штори використовуються в виробничих і логістичних комплексах, паркінгах і на автозаправних станціях, на вокзалах, в метрополітені, в кіноконцертних комплексах, музеях, в готельних, торгових і багатофункціональних комплексах.