Нове в законодавстві - про зростання відповідальності за порушені правила пожежної безпеки

Система пожежної безпеки відноситься до всіх засобів, використовуваним для виявлення, інформування, втручання або евакуації будівлі в разі пожежі.

катастрофічні збитки: людські, майнові та екологічні - можуть зробити істотний вплив на виробництво, моральний дух і подальшу життєздатність вашої компанії. Збиток та простої, навіть після невеликої пожежі, можливо, позначаться на здатності продовжувати бізнес.

Чому важлива пожежна безпека?

Пожежна безпека має першорядне значення в будь-якій будівлі, щоб забезпечити захист ваших співробітників і матеріальних цінностей. Системи і процедури протипожежного захисту є юридичною вимогою і повинні бути впроваджені на об'єктах, щоб інформувати людей на випадок пожежі.

Як власник бізнесу, ви несете відповідальність за прийняття відповідних заходів щодо запобігання пожежам та за забезпечення того, щоб всі робочі місця відповідали всім необхідним стандартам безпеки.

Житло також має відповідати мінімальним стандартам пожежної безпеки, при цьому самі люди несуть відповідальність за зниження рівня ризику виникнення пожежі.

Що говорить закон?

Закон встановлює загальні принципи і обов'язки всіх співробітників на робочому місці, але також є спеціальне законодавство, що стосується запобігання пожеж.

14 04 2021 г. В. Зеленський підписав Закон № 1366-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки», прийнятий Верховною Радою 30 03 2021 м, ініційований Кабміном.

Впродовж 5 попередніх років в нашій країні відбулося понад 352000 пожеж, які завдали прямих збитків на суму, перевищує шість мільярдів гривень. У підсумку - від вогню загинуло понад 11000 людина, серед яких 359 дітей, і травмовано більше 7000 людей.

Новим законом пропонується забезпечення належного рівня пожежної безпеки за рахунок посилення покарання за порушення вимог щодо охорони життя людей і їхнього майна, довкілля та національного багатства. Отже, відтепер за нехтування норм законодавства виписується штраф в розмірі 100 - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМГД).

окрім цього, якщо подібні недотримання правил призвели до аварії, нанесли шкоду здоров'ю людей або завдали матеріальної шкоди, передбачена така кримінально карана відповідальність:

  1. штраф від 1000 до 4020 мінімумів доходу громадян, з якого не стягується податок;
  2. виправні роботи до 2 років;
  3. позбавлення або обмеження волі на строк не більше 3 років.

Відповідно до положень цього Закону, якщо в результаті порушень правил пожежної безпеки загинули люди або завдано збитків в особливо великих розмірах, піде тюремне ув'язнення від 3 до 8 років.

Для тих, хто свідомо здійснює помилковий виклик спецслужб, таких як пожежно-рятувальна, поліція, швидка допомога чи інших аварійно-рятувальних формувань, цим Законом передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти - двохсот неоподатковуваних мінімумів (850 - 3400 гривень). Колись ця цифра не перевищувала 7 NMDG.

А на посадових осіб, які ухиляються виконувати приписи, щодо пожежної безпеки будуть накладатися штрафи від ста до трьохсот НМДГ.

Також президент підписав взаємозалежний Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки» за номером 1367-ІХ.

Він служить доповненням вищевказаного і визначає адмінвідповідальність, коли здійснюються перешкоджання проведенню Держслужбою перевірок пожежної безпеки.

При перешкоджання діяльності уповноважених посадових осіб, які займаються контролем в галузі пожежної безпеки, пов'язаним з перевірками, передбачений штраф у вигляді 100 - 300 NMDG.

Запобігання пожежам - важливий компонент охорони праці та техніки безпеки. Програма пожежної безпеки поєднує в собі інженерний, виробничий і адміністративний контроль. Ефективна профілактична підготовка надасть вашим співробітникам інструменти та інформацію, необхідні для безпечної роботи. А також допоможе захистити себе і своє підприємство, місце, установа або будинок від руйнівної пожежі.

Зв'яжіться з нами по телефону - і ми підкажемо, як розробити і впровадити план запобігання пожеж і боротьби з ними, який відповідає потребам вашої компанії і усуває всі, регламентовані законом, перешкоди.

Для безкоштовної консультації заповніть форму

Наші контакти