Кількість необхідних вогнегасників з січня 2021 року залежить від площі поверху будівлі

Вогнегасники необхідні в кожному будинку, незалежно від того, які роботи там проводяться. При розгляді того, куди вони підуть і скільки їх потрібно, посадові особи і власники будівель і приміщень різного призначення, експлуатованих установ, організацій і підприємств (незалежно від їх форми власності та виду діяльності), а також транспортних засобів повинні керуватися Правилами експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом № 25 МВС України 15 Січня 2018 року. У них конкретно вказано, що вогнегасники слід розміщувати в місцях, які легкодоступні і видно в разі виникнення надзвичайної ситуації.

 На кожному поверсі об'єкта потрібна наявність не менше 2 переносних вогнегасників (порошкового, водяного або водопінного типу), мають 5-кілограмову (і більше) масу заряду вогнегасної речовини.

нововведення, вступили в силу з 26 Січня 2021 г

Наказ МВС № 765 від 28.10.2020 г «Про затвердження Змін до Правил експлуатації і типових норм належності вогнегасників» регламентує кількість вогнегасників в залежності від площі поверху.

при площі, перевищує 100 м2, кількість вогнегасників визначається так - 1 кг вогнегасної речовини розрахований на кожні 10 квадратних метрів підлоги.

А також слід мати по одному вуглекислотному вогнегаснику з 3 кг (і більше) зарядом вогнегасної речовини:

  1. на кожні 20 квадратних метрів в офісах, оснащених оргтехнікою, електрощитових, вентиляційних камерах, комор та інших технічних приміщеннях.
  2. Увімкнено 50 метрів квадратних статі в машзалі, бібліотеках, архівах і музеях.

приміщення, які мають площу не більше 20 м2, в яких розміщена оргтехніка, необхідно оснастити переносним вуглекислотним вогнегасником ОУ-3 (ВВК-2). Раніше дозволялося мати також вогнегасники ОУ-2 (ВВК-1.4).

Як додатковий засіб гасіння невеликих вогнищ загоряння на початковій стадії, на об'єктах також можна мати одноразові аерозольні водопінні вогнегасники.

Розміщення вогнегасників

Як правило, вогнегасники повинні бути встановлені на кронштейнах або підставках на видних місцях, де люди, наступні по шляху евакуації, можуть легко їх бачити, наприклад, поруч з виходами, однак це може бути непрактично в громадських місцях.

Мета полягає в тому, щоб спонукати людей рухатися до виходу, а не залишатися в небезпеці. Зазвичай вогнегасники розташовуються поруч з ручними сповіщувачами, щоб люди могли активувати пожежну сигналізацію, перш ніж брати вогнегасник.

Як і будь-які правила техніки безпеки, вивчення цих фактів особливо важливо при оснащенні вашого об'єкта, оскільки вогнегасники можуть врятувати життя в надзвичайних ситуаціях. І в зв'язку з нововведеннями вам, можливо, доведеться докупити відсутні.

Для безкоштовної консультації заповніть форму

Наші контакти